"Święta to jest taki czas..."

„Święta to jest taki czas, gdy nasze serca dają najwięcej…“ Tak się też stało w przypadku piosenki świątecznej dla Fundacji „Też chcemy być“, utworzonej przez rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Zaczęło się od pomysłu Blanki Barkan - Popowskiej, współzałożycielki Fundacji „Też chcemy być“. Jeszcze latem wpadła na pomysł napisania specjalnej kolędy i naszkicowała pierwsze jej słowa. Potem uruchomiony został cały łańcuszek ludzi dobrej woli.

Pomysł Blanki „kupił“ Marcin Włodarczyk, (autor muzyki do kilku filmów TVP), który napisał ostateczny tekst piosenki i skomponował do niej melodię, a później jeszcze namówił do jej zaśpiewania Annę Józefinę Lubieniecką, wokalistkę zespołu Varius Manx. I nagrał w swoim studio, razem z grupą uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr. 105 przy ulicy Długiej w Warszawie.

A skoro była już „świąteczna piosenka“, to pojawił się  kolejny projekt, aby zrobić do niej… teledysk. Ten pomysł „kupili“ z kolei studenci Wyższej Szkoły Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Wymyślili scenariusz i wszystko zrealizowali, pod okiem Janusza Dymka i Violetty Buhl, (opieka reżyserska) oraz Ryszarda Jaworskiego, który z kolei sprawował nadzór operatorski.

Z kolei Stefan Bratkowski na cały dzień „zdjęciowy“ udostępnił siedzibę Fundacji Centrum Prasowe, którą scenograficznie przygotowała dla potrzeb filmu – Elżbieta Ślązak. W tym jednym dniu, przewinęło się przez Fundację FCP ponad 20 osób, nie licząc psa Nasha. Bo tyle w sumie osób było zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia.

W końcówce był już tylko wyścig z czasem. Krystyna Ślązak, która podjęła się montażu – stawała na głowie, aby przed Świętami zdążyć ze zmontowaniem kolejnych wersji teledysku, przeżywając chwilę grozy, gdy „siadł“ jej komputer. I nawet Kuba, jej przyjaciel, nie był w stanie poradzić A jednak zdążyła…

Wszystkim tym osobom, działającym non profit, absolutnie bezinteresownie i z czystej potrzeby serca, podobnie, jak i Bogdan Miś, który wziął na siebie dodatkowe obowiązki, aby uruchomić fundacyjny portal – Fundacja „Też chcemy być“ składa gorące podziękowania. Rzeczywiście, jak w naszej piosence świątecznej: „Święta to jest taki czas, gdy nasze serca dają najwięcej…“

A jak wyszło, posłuchajcie - kliknij tu.

 

Share